Ομορ-φαινονται οι τάξεις μας και το γυμναστήριο !

Μετά από ενέργειες εκπροσώπων των μαθητών (15μελές), συλλόγου γονέων, συλλόγου καθηγητών και κλιμακίου του δήμου Νέας Προποντίδας ξεκίνησαν οι εργασίες χρωματισμού των αιθουσών του σχολείου μας και του κλειστού γυμναστηρίου!

Ένα χρόνιο ζήτημα, δηλαδή η όμορφη εικόνα στο εσωτερικό και εξωτερικό του σχολείου μας φαίνεται να λύνεται. Έπειτα από γρήγορες ενέργειες του δήμου Νέας Προποντίδας η επίλυση είναι πιο κοντά από ποτέ. Κάποιες τελευταίες πινελιές μένουν για την ολοκλήρωση αυτής της όμορφης εικαστικής επέμβασης που δίνει άλλη πνοή στο σχολείο μας. Αν το καλοσκεφτούμε στο σχολείο περνάμε το 1/3 της ημέρας μας, οπότε η εικόνα του παίζει μεγάλο ρόλο για το πώς θα κυλήσει η μέρα μας. Έτσι, αν και τόσα χρόνια δεν ήταν προτεραιότητα το βάψιμο του κτηρίου, τώρα σχεδόν έχει ολοκληρωθεί.

paint

paint1

Ευχαριστούμε την κυρία Αθανασία Εμμανουηλίδου και όλους τους αφανείς ήρωες του δήμου που συνέβαλαν σε αυτές τις εργασίες!

Αυτό που μένει σε εμάς, τους μαθητές ως λογική και ηθική υποχρέωση είναι να σεβαστούμε τους καθαρούς πλέον χώρους. Ελπίζουμε όλοι να δείξουμε τη δέουσα υπευθυνότητα.

Η συντακτική ομάδα